Utflykt till Lanta Noi






















Vilken härlig dag ni fick till! Älskar att se alla fantastiska bilder på härliga stränder och matställen. Puss o kram
Hej,
Vilka härliga bilder! Oh, vad jag längtar dit och till Suza Hut när jag ser dina fina bilder. De har så god mat. Att sitta på en strand och äta middag i solnedgång, det är så mysigt.
Du undrade om jag har fler tips på restauranger tidigare. Shanti Shanti på Klong nin beach är en mysig liten restaurang. Vet inte om de finns kvar. Sist vi var på Lanta (april 2019) pratade ägaren att han skulle flytta till Long beach. Han hade inte många bord men det var jättemysigt där inne. Ligger efter huvudgatan på vänster sida om det finns kvar.
Ha det gott och njut av livet i Thailand.
Lanta Noi är en fin utflykt som jag gjort några gånger. Vi stannar alltid vid den lilla restaurangen vid betongpiren för matpaus. Betydligt lägre priser än på Lanta Yai.
ps. Shanti Shanti har flyttat från Klong Nin.
https://tastelikechicken.se/2018/march/restaurangtips-klong-nin-2.html